Hakkımızda

Fotoğraf konusunda her türlü ihtiyacınıza cevap vermek için çalışmalarını sürdüren Asgül Color'un temelleri Ahmet Gülveren tarafından 1964 yılında Samsun'da Stüdyo Gülveren adı altında atıldı.

1970 yılında Stüdyo Gülveren Samsun'da ilk renkli laboratuarı hizmete sundu.

1980'de atılım ve büyüme kararı alan Ahmet Gülveren, Ankara'da Stüdyo As ile ortak olarak ASGÜL COLOR Renkli Fotograf Tic. ve San. Ltd. Şti.'yi kurdu. Asgül Color Ankara da renkli fotoğraf alanında taze kan olarak sektörün önde gelen firmalarının arasındaki yerini aldı.

1984 yılında Stüdyo As ile ortaklıktan ayrılan şirket Asgül Color adı ile hizmete devam etme kararı aldı.

1987 yılında Türkiye'de sadece belirli fotoğraf laboratuarlarının kullanmaya başladığı minilab sistemine geçerek bu sistemin Ankara'ya gelmesine öncülük etmiştir. Bu aşamadan sonra sektöründeki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Asgül Color yeni imaj degişikligine karar vermiştir.

1993 yılında Necatibey caddesindeki mağazasının iç ve dış görünüşünü daha modern bir çizgiye taşımak amacı ile stüdyo, bilgisayar teknolojisinin kullanıldığı laboratuar ve gelişmiş photo-shop reyonunu oluşturmuştur.

1999 yılında Dijital teknolojinin fotoğraf sektörüne girmesiyle beraber Asgül Color da Dijital baskı sistemini kurmuştur.

Son yıllarda müşterilerinden gelen isteklere cevap vermek amacı ile büyük ebat baskı, kişiye özel baskılar ve hediyelik reyonunu hizmet yelpazesinin içine katmıştır.